Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Голова

КУЛІКОВ ПЕТРО МУСІЙОВИЧ

ректор Київського національного університету будівництва і архітектури

доктор економічних наук, професор

 

 

П.М. Куліков народився 4 березня 1952 року у с. Тали Воронезької області. Протягом 1969 – 1971 рр. навчався у Сєвєродонецькому технічному училищі № 53 (Луганська область). Трудовий шлях розпочав на Сєвєродонецькому хімічному комбінаті.

Після служби в армії (1972 – 1974 рр.) вступив до Київського інженерно-будівельного інституту (нині Київський національний університет будівництва і архітектури). Здобувши вищу освіту на факультеті промислового та цивільного будівництва, у 1979 році за направленням пішов працювати у будівельне управління № 2 тресту “Київміськбуд-1”. Тут швидко виявив свої інженерні та організаторські здібності, пройшовши за три роки шлях від майстра до головного інженера управління, був визнаний найперспективнішим серед головних інженерів будівельних управлінь усієї системи Головкиївміськбуду. Пізніше працював начальником будівельного управління №1 Домобудівного комбінату №4, начальником управління №3 тресту “Київміськбуд-1”.

У 1982 році обирався депутатом Київської міської ради, а у 1989 році – депутатом Мінської районної ради м. Києва.

Починаючи з 1991 року, Петро Мусійович працює на освітянській ниві. Обіймав посади заступника проректора, директора науково-виробничого об’єднання “Прогрес” Київського політехнічного інституту (нині Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”). З 1993 року працював на керівних посадах у Міністерстві освіти і науки України, зокрема протягом 2009 – 2012 рр. перебував на посаді заступника міністра – керівника апарату.

Починаючи з 2013 року, очолює Київський національний університет будівництва і архітектури. За час роботи в університеті перетворив його в один з провідних закладів вищої освіти країни.

Сфера наукових інтересів П.М. Кулікова – фінансово-економічні аспекти організації освіти та науки. Автор 176 наукових праць. Серед них – монографії “Эффективное управление финансовыми ресурсами отрасли образования и науки” та “Фінансовий менеджмент вищого навчального закладу з використанням новітніх інформаційних технологій”, навчальний посібник “Економіко-математичне моделювання фінансового стану підприємства” тощо. Автор та співавтор кількох підручників.

Веде активну громадську діяльність. Є віце-президентом Будівельної палати та Академії будівництва України.

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2008 р.) та Державної премії України в галузі освіти (2013 р.). Заслужений працівник освіти України.

Нагороджений орденами “За заслуги” трьох ступенів.