Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Польсько-український вебінар «Консолідація у вищій освіті: умови та добрі практики»

17:35, 11 липня 2023

 

11 липня 2023 року відбувся вебінар «Консолідація у вищій освіті: умови та добрі практики» у рамках проєкту MEiN-PW «Польсько-українська співпраця представницьких організацій ректорів – задля вдосконалення діяльності закладів вищої освіти» (далі – Проєкт).

Вебінар відкрив лідер Проєкту проф. Єжи Возніцький, Президент Фундації польських ректорів. На вебінар були запрошені Войчех Дзєдзіц, заступник директора Департаменту міжнародної співпраці Міністерства освіти і науки Польщі та Світлана Криштоф, директор Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації Міністерства освіти і науки України. Варто нагадати, що Проєкт реалізується з 2018 року завдяки фінансуванню Міністерства освіти і науки Польщі та під патронатом Міністерства освіти і науки України.

З вітальним словом до присутніх звернулися очільники ректорських об’єднань проф. Аркадіуш Менжик, президент Конференції ректорів академічних шкіл Польщі та проф. Петро Куліков, голова Спілки ректорів закладів вищої освіти України.
 

                                                             

Модератор вебінару Ірина Дегтярьова PhD (Варшавська політехніка - Фундація польських ректорів) представила експертів, які взяли участь у дослідженнях, реалізованих у рамках Проєкту.

Польські та українські експерти ознайомили присутніх з результатами досліджень, зокрема презентували український, польський та світовий досвід консолідації (об’єднання) у сфері вищої освіти, головним чином добрі практики в об’єднанні закладів вищої освіти, а також виклики і проблеми, із цим пов’язані.

Перша сесія вебінару: презентації результатів дослідження «Міжвузівські горизонтальні структури в Польщі та країнах Європи – положення, рішення та ініціативи». Доповідачі: проф. Томаш Каліш (Вроцлавський університет) та д-р Марія Хулицька (Вроцлавський університет).

       

   

 

Друга сесія вебінару: презентації результатів дослідження «Консолідація в системі вищої освіти України – нормативно-правова база та досвід з урахуванням кращих світових практик». Доповідачі: Богдан Веселовський PhD  (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) та к.ю.н. Ліна Фоміна (Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна).

   
 

У вебінарі взяли участь майже 70 осіб.

Висловлюємо слова вдячності за успішну організацію і проведення вебінару лідеру Проєкту проф. Єжи Возніцькому і програмному координатору Ірині Дегтярьовій, польським та українським експертам за всебічне висвітлення питання консолідації, змістовні доповіді.

Презентація  Maria-HULICKA_Tomasz-KALISZ (.pdf) 

Презентація  Veselovskyi Bohdan (.pdf)

Презентація  Fomina Lina (.pdf)

 Доповіді експертів будуть опубліковані пізніше.

Рекомендувати: