Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Засідання Спілки ректорів України

09:18, 14 липня 2023

 

13 липня 2023 року в Державному торговельно-економічному університеті у змішаному форматі відбулося засідання Громадської організації «Спілка ректорів закладів вищої освіти України» (далі – Спілка). На засідання Спілки були запрошені керівники органів студентського самоврядування закладів вищої освіти України. У засіданні взяли участь 63 члени Спілки, з них 39 – онлайн. Загалом у спільному засіданні взяло участь понад 120 учасників. Засідання проводив голова Спілки Петро Куліков.
 


 

На засіданні були присутні заступники міністра освіти і науки України Михайло Винницький та Світлана Даниленко, заступник керівника Офісу Президента України Олексій Дніпров та завідувачка відділом освіти та науки Департаменту з питань внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України Світлана Кретович, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко, голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак, генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Олег Шаров, директор ДП «Український державний центр міжнародної освіти» Олена Шаповалова.

По першому питанню порядку денного щодо підсумків складання національного мультипредметного тесту (НМТ), проведення єдиного вступного іспиту (ЄВІ), єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) та формування державного замовлення на 2023 рік, виступили Михайло Вінницький та Олег Шаров. Після виступів вони відповіли на питання членів Спілки.

                                                                        
 

По другому питанню щодо співпраці з органами студентського самоврядування, виступили заступник голови Спілки Станіслав Ніколаєнко та голова Ради студентського самоврядування Державного торговельно-економічного університету Діана Стрельчук. Зокрема, Станілсав Ніколаєнко ознайомив присутніх з роботою, що передувала написанню тексту Декларації «Про співпрацю заради досягнення перемоги та миру, європейської інтеграції та післявоєнної відбудови України», а Діана Стрельчук поділилася реаліями студентського життя, проблемами та пропозиціями щодо їх вирішення.

                                                                          
 

У різному Анатолій Мазаракі доповів присутнім про хід обрання представника від юридичних закладів вищої освіти та наукових установ до Вищої ради правосуддя та закликав присутніх поставитися до цього питання з більшою відповідальністю. Оголосив про проведення повторного з’їзду з метою обрання члена Вищої ради правосуддя.


 

Наступною у різному до слова була запрошена Олена Шаповалова для роз’яснення по питанню, яке хвилює ректорів, а саме щодо в’їзду в Україну студентів – громадян інших країн з метою навчання. У своїй промові Олена Шаповалова зазначила, що ця проблема складніша ніж здається на перший погляд, для її вирішення потрібно узгодити фінансові і організаційні моменти. Зокрема, вона звернулася до ректорів з проханням долучитися до спільного вирішення цього питання.

                                                                          
 

Також у різному виступив Андрій Бутенко та наголосив про дотримання мовної компетентності під час підготовки документів, які подаються до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти для проведення акредитації освітніх програм.

Крім цього, у різному, Станіслав Ніколаєнко нагадав присутнім, що Верховна Рада України в чергове планує винести на повторне друге читання проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності використання земель фізичними особами та суб’єктами державного сектору економіки» (реєстр. № 7588). Він акцентував увагу присутніх, що прийняття цього законопроекту призведе до обезземелення сільськогосподарських науково-дослідних установ та підприємств, виконання програм їхніх наукових досліджень, призведе до зниження рівня освітньої, наукової та дослідницької діяльності у закладах вищої освіти України та закликав членів Спілки й надалі активно відстоювати інтереси закладів вищої освіти з цього питання.

Голова Спілки Петро Куліков підвів підсумки засідання та подякував Анатолію Мазаракі за сприяння та гарну організацію у проведенні засідання.

На завершення засідання відбулося підписання спільної Декларації «Про співпрацю заради досягнення перемоги та миру, європейської інтеграції та післявоєнної відбудови України» головою Спілки Петром Куліковим та головами студентського самоврядування України.
 

Рекомендувати: