Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Нарада Ради проректорів з міжнародного співробітництва

12:03, 23 листопада 2023

 

23-24 листопада 2023 року в Університеті Адама Міцкевича в Познані (Республіка Польща) відбулася нарада Ради проректорів з міжнародного співробітництва, створеної під егідою Спілки ректорів закладів вищої освіти України у вересні 2023 року. Засідання проводила голова Ради проректорів з міжнародного співробітництва Ксенія Смирнова, проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

На виїздне засідання в Познань прибули проректори з міжнародного співробітництва та керівники відповідних відділів майже з 60 закладів вищої освіти України. В Університеті Адама Міцкевича українських гостей радо зустрічали проректор з міжнародного співробітництва Рафал Вітковський та Костянтин Мазур, керівник міжнародного відділу. 

Користуючись гостинністю польських колег, українська делегація отримала можливість провести дводенне засідання у безпечних умовах, обговорити питання функціонування Ради проректорів, розглянути завдання та виклики, які стоять перед вищою освітою в Україні, вирішення яких належить до сфери міжнародного співробітництва. Також обмінятися досвідом з іноземними партнерами, налагодити шляхи подальшої взаємодії.

Під час засідання відбулося обговорення стратегії інтернаціоналізації вищої освіти та актуальних питань міжнародної освіти, а саме питань щодо іноземних студентів, міграційної служби, українознавства. До учасників засідання приєдналася онлайн Олена Шаповалова, директор ДП «Український державний центр міжнародної освіти».

Світлана Шитікова,  координатор проєкту National Erasmus+ Office in Ukraine, виступила з презентацією про можливості участі у Програмі  Erasmus+ на наступний рік. 

Під час другого дня засідання відбулася онлайн зустріч із заступником міністра освіти і науки України д-р Михайлом Винницьким, який ознайомив присутніх із першочерговими завданнями у сфері вищої освіти над якими працює міністерство, дав відповіді на питання.

Також до засідання приєдналися онлайн президент Фундації польських ректорів, проф. Єжи Возницький та д-р Ірина Дегтярьова, програмний координатор польсько-українського проєкту «Польсько-українська співпраця представницьких організацій ректорів – задля вдосконалення діяльності закладів вищої освіти». Мова йшла про історію, досягнення та подальшу реалізацію спільного проєкту.

За результатами дводенного обговорення було визначено пріоритетні напрями діяльності Ради проректорів, створено робочі групи по кожному з напрямів та узгоджено перелік завдань.

Українська делегація повернулася додому з пакетом завдань для подальшого опрацювання.

Щиро дякуємо польським колегам за дружню підтримку і допомогу.

Програма 

Фото UAM

Рекомендувати: