Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Перший етап реалізації польсько-українського проєкту у 2020 році розпочався семінаром з евалюації якості наукової діяльності

16:34, 28 лютого 2020

 

26 лютого в залі засідань Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка Спілкою ректорів України спільно із Фундацією польських ректорів був організований експертний семінар для проректорів з наукової роботи університетів України на тему «Евалюація якості наукової діяльності».

Семінар проводився в рамках проєкту «Польсько-українська співпраця представницьких організацій ректорів задля вдосконалення діяльності закладів вищої освіти», який реалізується Варшавською Політехнікою за фінансової підтримки Міністерства науки та вищої освіти Республіки Польща, у співпраці з партнерами: Конференцією ректорів академічних шкіл Польщі, Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України та Фундацією польських ректорів і під патронатом Міністерства освіти і науки України.

 

 

У роботі семінару взяли участь заступник Міністра освіти і науки України ЄГОР СТАДНИЙ, президент Національної академії педагогічних наук України ВАСИЛЬ КРЕМЕНЬ, члени Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, відповідальні працівники відповідних департаментів Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти, представники Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України, працівники наукових служб університетів та дирекції Спілки ректорів.

 

 

З польської сторони в семінарі взяли участь лідер проєкту, професор Варшавської Політехніки, президент Фундації польських ректорів ЄЖИ ВОЗНІЦЬКИЙ, професор, член Комісії Евалюації Науки ДОМІНІК АНТОНОВИЧ та програмний координатор проєкту ІРИНА ДЕГТЯРЬОВА. Загалом учасників – майже 70 осіб.

 

 

Відкриваючи семінар, президент Спілки ректорів України, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка ЛЕОНІД ГУБЕРСЬКИЙ, відзначив, що в сучасних умовах зростає роль університетської науки, тому досвід університетів Польщі, в якій як і в Україні, здійснюється реформування вищої освіти, є дуже цінним для нашої країни. Президент Спілки ректорів також висловив слова щирої вдячності польській стороні, зокрема лідеру проєкту, професору ЄЖИ ВОЗНІЦЬКОМУ, за пропозицію щодо проведення експертного семінару з оцінки якості наукової діяльності. На важливості тематики семінару наголосив у вітальному слові і заступник Міністра освіти і науки України ЄГОР СТАДНИЙ.

 

 

На семінарі з доповіддю про нове законодавcтво у вищій освіті і науці в Польщі виступив професор ЄЖИ ВОЗНІЦЬКИЙ, а питання нормативно-правового регулювання у сфері евалюації якості наукової діяльності та евалюації докторських шкіл в Польщі були викладені у доповіді професора, члена Комісії Евалюації Науки ДОМІНІКА АНТОНОВИЧА.

Учасники семінару під час дискусії висловлювали зацікавленість до змін, які відбуваються у вищій освіті і науці в Польщі, і зазначали про важливість досвіду Польщі при реформуванні вищої освіти і науки в Україні.

 

 

 

Підводячи підсумки семінару, проректор з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка ОКСАНА ЖИЛІНСЬКА висловила щиру подяку польським колегам і учасникам семінару за плідну співпрацю та надію на її успішне продовження на благо спільних інтересів.

 

Презентації:

проф. Єжи Возніцький "Евалюація наукової діяльності - польський досвід"

проф. Домінік Антонович "Евалюація докторських шкіл (аспірантури)"

проф. Ян Поморський "Евалюація якості наукової діяльності в "Законі про вищу освіту і науку"

 

Фото: Тетяни Василик

 

Рекомендувати: