Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Cпільне засідання членів Президій ректорських об'єднань України і Польщі

18:15, 24 березня 2022

 

24 березня 2022 року у режимі відеоконференції відбулося спільне засідання членів Президій Конференції ректорів академічних шкіл Польщі та Спілки ректорів закладів вищої освіти України.

У зустрічі взяло участь понад 60 осіб, серед них представники міністерств освіти і науки Войцех Дзєдзіц (Польща) та Андрій Вітренко (Україна), директор Національного агентства академічних обмінів NAWA Гражина Жебровська, очільники ректорських об’єднань обох країн Аркадіуш Менжик (KRASP) та Петро Куліков (Спілка ректорів України), лідер польсько-українського проєкту, президент Фундації польських ректорів Єжи Возніцький, голова Комісії міжнародної співпраці KRASP Єжи Лис, керівники закладів вищої освіти України та Польщі.

Польські колеги висловили свою солідарність з українським народом та денесли до українських колег інформацію щодо заходів направлених на підтримку студентів, аспірантів, науковців і науково-педагогічних працівників, які евакуювалися до Польщі з перших днів війни, забезпечення їх усім необхідним для продовження навчання, проведення наукових досліджень, поновлення викладацької діяльності тощо.

Надзвичайно актуальною була інформація директорки Національного агентства академічних обмінів NAWA Гражини Жебровської.

Проф. Аркадіуш Менжик доповів щодо діяльності KRASP з підтримки академічної спільноти України, а проф. Петро Куліков поінформував про актуальну ситуацію в українських закладах вищої освіти.

Важливою інформацією поділився голова Комісії міжнародної співпраці KRASP проф. Єжи Лис як координатор діяльності з питань допомоги ЗВО-членів KRАSP представникам академічної спільноти та студентам України.

Також було обговорено питання внесення змін у план основних заходів по реалізації проєкту «Польсько-українська співпраця представницьких організацій ректорів – задля вдосконалення діяльності закладів вищої освіти», намічених на 2022 рік. З цього питання виступив лідер Польсько-українського проєкту проф. Єжи Возніцький.

 

                                                

  

Під час конструктивної розмови обома сторонами були висловлені пропозиції, які будуть внесені до Протоколу зустрічі та у подальшому опрацьовані.

Також слушною була ініціатива долучення українських університетів до консорціумів європейських університетів, що буде потужним кроком в інтеграції України в Європейський Союз.

Дякуємо організаторам за можливість дружнього спілкування, польським колегам за щиру підтримку і допомогу.

Рекомендувати: