Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Звернення Президії Спілки ректорів України

08:58, 16 червня 2022

 

Подолати ворога, зміцнювати оборону і безпеку, економічну могутність держави, дбати за інтелектуальний потенціал України

 

ЗВЕРНЕННЯ

учасників засідання розширеної Президії Спілки ректорів України

15 червня 2022 року, м. Київ

 

24 лютого 2022 року російська федерація віроломно напала на нашу державу, поставивши за мету її знищення, проігнорувавши всі існуючі міжнародні угоди, Хельсінкський Акт (1975 р.), Будапештський меморандум, відповідні резолюції ООН, ОБСЄ, продемонструвавши всьому світу свій антилюдський характер. На підтримку України піднявся весь цивілізований світ, зокрема США, країни Європейського Союзу, Велика Британія, Австралія, Канада, Японія та багато інших країн.

Колективи університетів України повністю підтримують зусилля Президента, Уряду, командування Збройних Сил України, спрямовані на захист Батьківщини, мобілізацію всього економічного потенціалу та усіх інших можливостей на боротьбу із загарбниками.

Ми рішуче засудили «вірнопідданні» дії керівників російських та білоруських закладів вищої освіти, які підтримали т.з. спеціальну військову операцію режиму путіна. Усі представники цих країн виключені з числа почесних освітян і науковців університетів, розірвані всі міжнародні зв’язки з країною-агресором.

Колективи українських вишів активно включилися в оборону держави, ними зібрано сотні мільйонів гривень допомоги Збройним Силам України, університети щомісячно перераховують кошти на оборонні цілі. Вчені українських закладів вищої освіти плідно допомагають війську, беруть участь в оборонних проектах, розробці нової техніки.

Тисячі і тисячі співробітників та студентів добровільно влилися в лави захисників України, волонтерський рух, на жаль, багато з них загинуло.

Попри всі загрози науково-педагогічні колективи продовжують освітній та науковий процеси, не зупиняють підготовку кадрів для оборони, економіки і соціальної сфери країни. Сотні тисяч українських громадян, внутрішньо переміщених осіб отримують допомогу в закладах освіти, їм наданий прихисток і підтримку.

На жаль, молох війни пройшовся і по колективах освітніх закладів, пошкоджено і зруйновано майже дві тисячі навчальних закладів, в т.ч. 35 університетів, а в Криму, Донецькій, Луганській, Херсонській, Запорізькій, Миколаївській областях окупанти захопили приміщення, налагоджуючи там свій «порядок», несучи суспільству, всьому світу отруту ненависті, рашизму, брехні і цинізму.

Ворог поставив за мету знищення української нації, її культури, релігії, духовності, освіти і науки. Зруйновано, розбомблено наукові установи, дитячі садки, музеї, клуби, театри, лікарні, церкви.

Наші дії, зусилля викладачів і студентів університетів отримують міжнародну підтримку, зокрема Європейської асоціації університетів, колег з усіх європейських країн, США, Канади, Австралії та інших.

Сьогодні ми висловлюємо солідарність і підтримку нашим побратимам - освітнім і науковим колективам з окупованих територій, готовність надавати їм всіляку допомогу.

Закликаємо всю світову університетську спільноту, викладачів, вчених, студентство до солідарної підтримки української держави, її керівництва і народу, активізації зусиль, спрямованих на зупинення військових дій російського агресора, перемогу українського народу у війні з росією.

Україна є, Україна буде! Зробимо все для Перемоги!

Слава Україні! Героям слава!

Ad victoriam!

 

Схвалено одноголосно на засіданні Президії

Спілки ректорів України, 15 червня 2022 р.

м. Київ, Київський національний

університет технологій та дизайну

 

Рекомендувати: