Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Зустріч Спілки ректорів України з Альянсами європейських університетів

07:54, 09 липня 2022

 

6 липня 2022 року відбулася чергова онлайн зустріч представників Спілки ректорів України з Альянсами європейських університетів під головуванням заступника голови Спілки ректорів України, ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова.

Проректор з міжнародної співпраці Університету імені Адама Міцкевича в Познані Рафал Вітковський поінформував присутніх про результати зустрічі міністрів освіти країн ЄС і представників Альянсів європейських університетів у Версалі, де йшлося про підтримку українських закладів вищої освіти, розробку дієвого механізму співпраці. Рафал Вітковський зауважив, що попередньо ухвалені у Версалі рішення щодо освітнього бюджетування й планування ще  проходитимуть погоджувальні процедури в усіх країнах ЄС.

Координатор Національного Еразмус+ офісу в Україні Світлана Шитікова ознайомила учасників зустрічі з можливостями співпраці українських закладів вищої освіти із зарубіжними партнерами в реалізації освітніх проєктів.

Віцепрезидент з академічного партнерства та управління Страсбурзького університету Жан-Марк Плане зосередився на проблемі вимушеної інтелектуальної міграції українців внаслідок військової агресії рф.

Володимир Бугров подякував представникам Альянсів європейських університетів за ініциативи щодо подальшого розвитку партнерства між українськими та європейськими університетами, а також за підтримку українських закладів вищої освіти закордонними партнерами.

За результатами зустрічі Спілки ректорів України й Альянсів європейських університетів узгоджено, що можливі варіанти партнерства закордонними інституціями будуть подаватися до кінця серпня 2022 року, щоб уже в жовтні 2022 року була змога розглянути запропоновані проєкти Європейською Комісією для подальшої їхньої реалізації.

Презентації:

Higher Education and Erasmus+ Generation before and during the war

New strategic partnership for future integration of Ukrainian universities in European Higher Education

                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                                            За інформацією Відділу міжнародних зв’язків

                                                                                                                                                                           Київського національного університету імені Тараса Шевченка

 

Рекомендувати: