Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Візит голови Спілки ректорів України до Королівства Норвегії

08:40, 30 червня 2022

 

21-23 червня 2022 року відбувся візит голови Спілки ректорів закладів вищої освіти України професора Петра Кулікова до Королівства Норвегії для укладання договору та детального обговорення співпраці між закладами вищої освіти України та Королівства Норвегії.

Даний візит став логічним продовженням переговорного онлайн процесу та відбувся на запрошення представників норвежської сторони.

 

 

Ініціаторами співпраці стали представники Королівства, а саме Неджад Ждралович, координатор проєктів Правління губернії Тромс і Фіннмарк, радник ректора університету «Школа архітектури і дизайну в Осло» (Осло, Норвегія) та безпосередньо ректор університету «Школа архітектури і дизайну в Осло», ректор Північнобалтійської академії архітектури, партнер архітектурного бюро Snøhetta (Осло, Нью-Йорк, Іннсбрук, Париж, Стокгольм) Уллє Густавсен.

 

 

Зокрема домовленості передбачають:

♦ сумісну діяльність та участь в програмах, що фінансуються Європейським Союзом;

♦ взаємний обмін студентами, адміністративним персоналом та викладачами;

♦ проведення досліджень за участю наукових співробітників та викладачів, університетів обох країн у галузях, що становлять взаємний інтерес;

♦ участь у спільних навчальних та наукових заходах, такі як програми, курси, конференції, семінари, майстер-класи та лекції;

♦ спільну редакційно-видавничу діяльність, обмін науково-технічною та навчально-методичною літературою;

♦обмін і поширення навчальними, академічними та дослідницькими ресурсами, такими як лабораторне обладнання, матеріали, публікації, довідкова та інша відповідна інформація тощо.

      

   

  Відповідно до визначених договірних зобов’язань Спілки ректорів закладів вищої освіти України координуватиме співпрацю закладів вищої освіти України та Королівства Норвегії спрямовану на зростання конкурентоздатності та іміджу українських університетів на терені країн Європейського економічного простору.

  Першим етапом співробітництва визначено заклади вищої освіти України архітектурно-будівельного профілю. Зокрема, з 1 вересня 2022 року до Королівства Норвегії відправляться на навчання студенти таких ЗВО: Київський національний університет будівництва і архітектури, Харківський національний університет будівництва і архітектури, Маріупольський державний університет, Харківський національний університет міського господарства імені О.М.Бекетова, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Одеська державна академія будівництва і архітектури, Національний університет «Львівська політехніка», Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Національний авіаційний університет та ін.

     За результатами буде розроблена цільова програма співпраці, що регламентуватиме умови та ефективність співпраці закладів вищої освіти України та Королівства Норвегії.

   Досягнені домовленості відкривають нові можливості для діяльності закладів вищої освіти України в цей складний для країни час.

 

Щиро вдячні за теплий прийом української делегації у «Школі архітектури та дизайну в Осло» та конструктивний діалог!

 

Рекомендувати: