Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Візит делегації українських ректорів у Люблін

14:05, 11 листопада 2022

 

14-17 листопада 2022 року відбувся візит делегації Спілки ректорів закладів вищої освіти України на запрошення польських колег у місто Люблін (Республіка Польща) для участі у польсько-українському ректорському семінарі. Делегацію очолював голова Спілки ректорів України Петро Куліков, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури.

У складі делегації: Микола Трофименко, заступник голови, ректор Маріупольського державного університету, Микола Дмитриченко, ректор Національного транспортного університету, Михайло Загірняк, ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, Сергій Степаненко, ректор Одеського державного екологічного університету, Віталій Курило, перший проректор, голова Вченої ради Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Ксенія Смирнова, проректор з міжнародних зв’язків Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Микола Клименко, вчений секретар Київського національного університету будівництва і архітектури та Інна Головко, представник Секретаріату Спілки ректорів України.

Програма візиту була надзвичайно насиченою і цікавою. Першого дня українська делегація відвідала Університет Марії Кюрі-Складовської (UMCS). Ректор проф. Радослав Добровольський та проректори університету ознайомили українських колег с досягненнями та планами на майбутнє, з можливостями співпраці у нових обставинах. Поінформували щодо вже наданої допомоги українським студентам та біженцям, висловили бажання польських університетів взяти участь у відбудові України після війни.

Українська делегація також відвідала Центр EKOTECH-COMPLEX, Центр Східної Європи, Ботанічний сад UMCS. Українські ректори високо оцінили сучасну науково-технічну базу університету, зацікавилися досвідом польських науковців та можливістю проведення спільних наукових досліджень.

Другий день візиту – Спільний польсько-український ректорський день проходив у Люблінському католицькому університеті Іоанна Павла ІІ. Цей захід був присвячений підведенню підсумків реалізації проєкту «Польсько-українська співпраця представницьких організацій ректорів – задля вдосконалення діяльності закладів вищої освіти» у 2022 році та підписання Спільної резолюції, яка включає рекомендації для міністрів освіти і науки та ректорів закладів вищої освіти обох країн.

Учасниками заходу були делегації Конференції академічних шкіл Польщі, Спілки ректорів закладів вищої освіти України та Фундації польських ректорів, експерти польських і українських університетів, які брали участь у реалізації проєкту у 2022 році.

                                                 

Засідання відкрив ректор Люблінського католицького університету проф. Мирослав Калиновський. З вітальним словом до учасників звернулися президент Фундації польських ректорів, лідер проєкту проф. Єжи Возніцький та голова Спілки ректорів України проф. Петро Куліков.

Далі відбулася Інформаційна сесія – презентація результатів дослідження.

«Польсько-українська співпраця у сфері навчання студентів та інших формах освіти» доповідачі: Марчин Докович, PhD, Познанський університет імені Адама Міцкевича та к.соц.н. Лариса Колісник, Національний університет «Дніпровська Політехніка»;

«Польсько-українська співпраця у сфері обміну науковими кадрами» доповідачі: Томаш Єнджеєвський, PhD,  Університет Миколи Коперника в Торуні та проф. Олена Биковська, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова;

«Підготовка аспірантів під час війни та підтримка польських університетів» доповідач: Ірина Дегтярьова, PhD, Фундація польських ректорів.

Результати дослідження, проведеного експертами, стали основою для змісту Спільної резолюції, яка була прийнята за підсумками обговорення з доповненнями, які вніс проф. Аркадіуш Менжик, ректор Сілезької Політехніки, президент Конференції академічних шкіл Польщі.

Користуючись нагодою та присутністю високих гостей у Люблінському католицькому університеті, проф.Петро Куліков відзначив проф. Єжи Возніцького з Варшавської політехніки ступенем Почесного доктора Київського національного університету будівництва і архітектури. Попри чисельні заслуги проф. Єжи Возніцького на високих посадах у Польщі, варто відмітити його вагомий внесок у розвиток польсько-української співпраці на рівні ректорських об’єднань, а саме – започаткування і розвиток стратегічного партнерства між Конференцією академічних шкіл Польщі та Спілкою ректорів закладів вищої освіти України. З ініціативи проф. Єжи Возніцького підписано угоди про співпрацю та додатки, згідно яких розпочато проєкт «Польсько-українська співпраця представницьких організацій ректорів – задля вдосконалення діяльності закладів вищої освіти», який збагачує досвідом академічні спільноти обох країн уже протягом 10 років.

Під час виступів голови Спілки ректорів України Петра Кулікова та українських колег неодноразово прозвучали слова вдячності польським партнерам і всьому польському народу за численні ініціативи допомоги під час війни з російським агресором та прояв дружньої підтримки Україні.

 

Дякуємо польським колегам за теплий прийом, можливість обмінятися досвідом та приємне спілкування.
 

Фото: Bartosz Proll 

Рекомендувати: