Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Засідання Спілки ректорів України

12:43, 13 квітня 2023

 

12 квітня 2023 року в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбулося засідання Громадської організації «Спілка ректорів закладів вищої освіти України» (далі – Спілка) у змішаному форматі. У засіданні взяли участь 93 члени Спілки. Засідання проводив голова Спілки Петро Куліков.

На засіданні були присутні міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, заступники міністра Андрій Вітренко та Світлана Даниленко, генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Олег Шаров, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина, голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко, голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак, очільники ЦК та Київської міської Профспілки працівників освіти і науки Георгій Труханов та Олександр Яцунь.
 


 

До учасників засідання звернувся міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. У своїй промові міністр зазначив пріоритетні напрямки роботи міністерства, а також зупинився на таких важливих питаннях, як проведення виборів керівників закладів вищої освіти, автономія університетів, управління майном, питаннях доброчесності та якості освіти тощо. Оксен Лісовий наголосив, що реформа освіти – це безперервний процес і заклади вищої освіти – лідери трансформації.

На засіданні також виступив голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков. Зокрема він зупинився на питанні поєднання керівниками закладів вищої освіти роботи на адміністративних посадах з науково-педагогічною діяльністю та запевнив, що невдовзі НАЗК надішле лист з роз’ясненням щодо цього питання. Також голова НАЗК ознайомив присутніх з проєктом «Прозорі університети» та запросив до партнерства.

                                                                                      
 

Заступник голови Спілки Станіслав Ніколаєнко ознайомив присутніх з проблематикою пов’язаною зі внесенням змін до Земельного кодексу України, які містять норми про вилучення земель у закладів освіти (реєстраційні номери 7588, 9086, 9086-1). Станіслав Ніколаєнко закликав членів Спілки активно відстоювати інтереси закладів вищої освіти та направити відповідне звернення Спілки з цього питання до державних органів.

У різному до слова були запрошені Андрій Булгаков, Олег Шаров та Андрій Вітренко.

Заступник міністра Андрій Вітренко запросив керівників закладів вищої освіти долучитися до програми ментального здоров’я громадян, яка реалізується під патронатом першої леді України.

На завершення голова Спілки Петро Куліков підвів підсумки засідання, подякував Сергію Квіту за надану можливість провести засідання у Києво-Могилянській академії та гарну організацію, усім присутнім – за активну участь.
 


Фото: Євген Педін

Рекомендувати: