Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Засідання Спілки ректорів України

11:50, 27 вересня 2023

 

26 вересня 2023 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка у змішаному форматі відбулося засідання Громадської організації «Спілка ректорів закладів вищої освіти України» (далі – Спілка). У засіданні взяли участь 63 члени Спілки. Загалом у засіданні взяло участь понад 100 учасників. Засідання проводив заступник голови Спілки Станіслав Ніколаєнко.

 


 

На засіданні були присутні заступники міністра освіти і науки України Михайло Винницький, Андрій Вітренко та Світлана Даниленко, генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Олег Шаров, Народний депутат України Іван Кириленко, голова Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк.
 


 

По першому питанню порядку денного «Про завершення вступної кампанії 2023 року» виступив Олег Шаров, який доповів про особливості вступної кампанії 2023 року, статистичні дані, підсумки та прогнози на майбутнє.

 


 

По другому питанню щодо проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку галузей і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти» виступили заступник голови Спілки Володимир Бугров та заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький. Було прийняте рішення пропозиції Спілки з цього питання направити на розгляд до Міністерства освіти і науки України.

Про ініціативу Міністерства освіти і науки України щодо впорядкування наукової роботи в закладах вищої освіти України та відповідних змін стосовно педагогічного навантаження доповіли Дмитро Лук’яненко, ректор Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана та Сергій Степаненко, ректор Одеського державного екологічного університету. За результатом обговорення було прийняте рішення підготувати пропозиції Спілки для їх подальшого внесення до Міністерства освіти і науки України та Верховної Ради України.

 


 

Також присутні заслухали інформацію заступника міністра освіти і науки України Михайла Винницького та Віктора Грешти, ректора Національного університету «Запорізька політехніка» про проєкт Закону України щодо створення передумов для модернізації мережі закладів вищої освіти України. Під час обговорення цього питання свої зауваження та пропозиції висловив Петро Таланчук, ректор Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Було прийняте рішення ініціювати створення спільної робочої групи з Міністерством освіти і науки України для доопрацювання законопроєкту.

Заступник голови Спілки Станіслав Ніколаєнко повідомив присутнім про хід збору підписів за петицію до Президента України та підготовку законопроєкту про внесення змін до Земельного кодексу України щодо унеможливлення вилучення земель у закладів освіти (№ 7588) та закликав ректорів продовжити роботу щодо збору необхідної кількості підписів.

Голова Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк ознайомив присутніх з актуальними питаннями сфери кваліфікацій в Україні.
 


 

Запрошений на засідання проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівського національного університету імені Івана Франка Віталій Кухарський доповів про реалізацію проєкту «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання» та звернувся до ректорів із проханням поширити у колективах університетів інформацію про набір на курси вдосконалення викладацької майстерності. Усі деталі про проєкт, курси та реєстраційну форму можна знайти за посиланням https://utterly.education.

Також учасники засідання заслухали інформацію заступника голови Спілки Володимира Бугрова щодо створення Ради проректорів із міжнародного співробітництва закладів вищої освіти України та підтримали цю ініціативу.

Крім того члени Спілки підтримали ініциативу Станіслава Ніколаєнка про внесення змін до Статуту щодо можливості ректорам закладів вищої освіти - членам Спілки, які припинили діяльність на цій посаді, продовжити членство у Спілці.

Заступник голови Спілки Станіслав Ніколаєнко підвів підсумки засідання та подякував присутнім за активну участь.

 

Фото Тетяни Василик

 

Рекомендувати: