Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Польсько-український вебінар «Іноземні кампуси: досвід і передумови функціонування у Польщі та в Україні»

11:50, 13 жовтня 2023

 

12 жовтня 2023 року відбувся другий польсько-український вебінар «Іноземні кампуси: досвід і передумови функціонування у Польщі та в Україні», який реалізується у рамках проєкту «Польсько-українська співпраця представницьких організацій ректорів – задля вдосконалення діяльності закладів вищої освіти» (далі – Проєкт). У вебінарі взяли участь понад 100 осіб.

Вебінар відкрив лідер Проєкту проф. Єжи Возніцький, президент Фундації польських ректорів.

                                                         

З вітальним словом до присутніх звернулися Пшемислав Скродський, заступник директора Департаменту міжнародної співпраці Міністерства освіти і науки Польщі та Алла Рибалко, керівник експертної групи з питань вищої освіти та освіти дорослих Директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України, проф. Петро Куліков, голова Спілки ректорів закладів вищої освіти України, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури та проф. Єжи Лис, Голова Комісії міжнародної співпраці Конференції ректорів академічних шкіл Польщі, ректор Університету науки і технологій AGH.

                  

Модератор вебінару Ірина Дегтярьова PhD (Варшавська політехніка - Фундація польських ректорів) представила експертів, які взяли участь у дослідженнях, реалізованих у рамках Проєкту.

Метою вебінару був обмін актуальними результатами досліджень та досвідом в обох країнах щодо нормативно-правових та організаційних умов відкриття іноземних закладів вищої освіти або їх філій у Польщі та Україні.

Перша сесія вебінару: «Актуальний нормативний стан та практика щодо правових умов та обмежень для відкриття у Польщі іноземних закладів вищої освіти та їхніх філій, а також щодо права польських ЗВО надавати освітні послуги за межами Польщі». Доповідачі: Томаш Єнджеєвський, PhD, Торунський університет Миколи Коперника та Анна Мрозовська, Університет WSB Merito, Польська акредитаційна комісія.
Презентація   Kampusy zagraniczne prezentacja ekspertów polskich TJ_AMW_POL_УКР (.pdf)
 

Друга сесія вебінару: «Правовий статус, можливості та обмеження для відкриття філій іноземних університетів в Україні та форми діяльності і представництва українських ЗВО за кордоном». Доповідачі: проф. Євген Герасименко, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Лариса Човнюк, Національний університет «Києво-Могилянська академія».


 

Презентація   Larysa Chovnyuk (.pdf)

Висловлюємо слова вдячності за успішну організацію і проведення вебінару лідеру Проєкту проф. Єжи Возніцькому і програмному координатору Ірині Дегтярьовій, польським та українським експертам за глибоке висвітлення питання законодавчого та організаційного забезпечення освітньої діяльності за кордоном в обох країнах, ґрунтовні висновки та пропозиції.

Рекомендувати: