Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Спілка ректорів України не надавала органам державної влади пропозицій з оптимізації мережі ЗВО

09:53, 30 січня 2024

Останнім часом в деяких інтернет виданнях з’явилися коментарі, що нібито на своєму засіданні Спілка ректорів України ініціювала пропозиції зменшити кількість закладів вищої освіти в Україні. Зокрема, залишити в обласному центрі 1-3 університети, укрупнивши діючі там виші.

Спілка ректорів України заявляє, що така інформація не відповідає дійсності.

Ще у 2022 році на розширеному засіданні Президії Спілки ректорів України було прийнято рішення про створення робочої групи з підготовки пропозицій із забезпечення конкурентоспроможності університетів України. Завданням робочої групи був аналіз мережі закладів вищої освіти в Україні та можливого розроблення механізму оптимізації мережі для збереження конкурентоспроможності університетів в ситуації, що склалася та у відповідності до потреб економіки України. Координатором робочої групи було обрано нині покійного ректора Київського університету імені Бориса Грінченка В.О. Огнев’юка. Робоча група провела лише одне організаційне засідання і не надавала Спілці ректорів України пропозицій з питання по суті.

На думку Спілки ректорів України, будь-які зміни, реформування вищої школи, зокрема оптимізація мережі, мають відбуватися прозоро, обґрунтовано, на основі чітких критеріїв, в інтересах української держави, науково-педагогічних колективів, за участі роботодавців, бізнесу, органів місцевої влади, профспілок, громадськості, не спонтанно, а враховуючи виклики війни, післявоєнної відбудови.

Рекомендувати: