Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Засідання Спілки ректорів України

09:46, 12 лютого 2024

 

12 лютого 2024 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка у змішаному форматі відбулося засідання Громадської організації «Спілка ректорів закладів вищої освіти України» (далі – Спілка). Загалом у засіданні взяло участь понад 120 учасників. Засідання проводив голова Спілки Петро Куліков.
 


 

На засіданні були присутні міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, заступники міністра Михайло Винницький та Світлана Даниленко, голова та голови підкомітетів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, Юлія Гришина та Роман Грищук, заступник керівника Офісу Президента Олексій Дніпров, голова Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко, голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак, генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Олег Шаров, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь

Засідання Спілки за участю керівників Міністерства освіти і науки України та представників інших органів державної влади було обумовлено занепокоєнням академічної спільноти щодо запровадження Міністерством освіти і науки України нових підходів до реформування вищої освіти.
 


 

До учасників засідання звернувся міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. У своїй промові міністр зупинився на таких важливих питаннях, як основні засади модернізації вищої освіти, реформування мережі державних закладів вищої освіти, зміна підходів до фінансування вищої освіти.
 


 

З питань порядку денного «Про реорганізацію мережі закладів вищої освіти України» та «Про фінансування закладів вищої освіти у 2024 році» виступив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.

В ході дискусії було сформовано пропозицію щодо створення спільної робочої групи Спілки і Міністерства освіти і науки України для напрацювання підходів до об’єднання державних закладів вищої освіти у регіонах.
 

 

Свої зауваження та пропозиції з цього питання також висловили голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак та голова підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина. Зокрема, включити до складу робочої групи представника Комітету Верховної Ради, а також активніше співпрацювати з Комітетом для вирішення інших гострих питань.

Заступник керівника Офісу Президента Олексій Дніпров вніс пропозицію долучити до обговорення та формування спільних підходів об’єднання державних закладів вищої освіти представників місцевих державних адміністрацій.
 


 

Колишні міністри освіти і науки України Лілія Гриневич та Сергій Шкарлет поділилися своїм баченням щодо запропонованої Міністерством освіти і науки України моделі впорядкування мережі державних закладів вищої освіти, звернули увагу як на переваги, так і на ризики, що супроводжуватимуть цей процес.

Генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Олег Шаров ознайомив із законопроєктом «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтримки її здобувачам» та доповів по питанню порядку денного «Про порядок прийому до закладів вищої освіти у 2024 році». Співдоповідач – заступник голови Спілки Станіслав Ніколаєнко.

В дискусії щодо цих та інших питань взяли участь ректори Володимир Бугров, Станіслав Ніколаєнко, Денис Коваленко, Микола Фролов, Віктор Грешта.

Заступник голови Спілки Володимир Бугров ознайомив учасників засідання із проєктом Положення про створену під егідою Спілки Раду проректорів із міжнародного співробітництва закладів вищої освіти України.
 

                                                                         
 

Голова Спілки Петро Куліков підвів підсумки засідання та подякував присутнім за активну участь.

 

Фото Тетяни Василик

Рекомендувати: