Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

Засідання Президії Спілки ректорів 12 січня 2017 року

14:08, 13 січня 2017

       12 січня ц.р. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на засіданні Президії Спілки ректорів вищих навчальних закладів України обговорені актуальні питання вищої освіти і науки та пріоритетні напрямки їх розвитку у 2017 році.

       У засіданні Президії, крім її членів, взяли участь Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, перший заступник Міністра освіти і науки Володимир Ковтунець, заступник Міністра освіти і науки Роман Греба, президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень, директор департаменту вищої освіти Олег Шаров, ректори провідних київських університетів.

 

      У вступному слові Президент Спілки ректорів, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський зазначив, що вища школа у 2017 році вступає в нові умови оплати праці працівників та стипендіального забезпечення студентів, тому ректорський корпус зацікавлений в отриманні інформації з цих питань саме з перших уст керівництва Уряду та Міністерства освіти і науки. Крім того, наголосив Президент Спілки, для ректорів університетів важливим є визначення пріоритетних напрямів діяльності вищої школи у поточному році і найближчу перспективу в частині нормативного забезпечення реалізації Закону України «Про вищу освіту», державного замовлення, діяльності Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти тощо.

 

       У своєму виступі Міністр освіти і науки Лілія Гриневич окреслила пріоритетні напрями розвитку вищої освіти і науки на 2017 рік, загостривши особливу увагу на необхідності підвищення ефективності наукових досліджень та якості вищої освіти, а також прийняття законопроектів щодо національних кваліфікацій, організації роботи Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти. У ході обговорення доповіді Міністром були надані відповіді ректорам на питання щодо фінансової діяльності вищих навчальних закладів в умовах підвищення розміру мінімальної заробітної плати, запровадження нового порядку виплати стипендій, безоплатного здобуття другої вищої освіти та проживання в гуртожитку для осіб пільгових категорій, зокрема учасників АТО, а також щодо необхідності внесення змін і доповнень до вже прийнятих нормативних актів із зазначених питань.

      Детальніше питання стипендіального забезпечення були окреслені у виступі першого заступника Міністра освіти і науки Володимира Ковтунця. Крім того, Володимир Ковтунець прокоментував представлений Міністерством на засіданні Президії проект Примірного порядку формування рейтингу успішності студентів (курсантів) невійськових вищих навчальних закладів для призначення академічних стипендій і запропонував Спілці ректорів найближчим часом висловити свої зауваження і пропозиції до цього проекту документа.

       На засіданні Президії Спілки ректорів розглядалося також звернення Ради ректорів Київського вузівського центру про те, що до цього часу в Україні не запрацювало Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, про зміст якого поінформував голова Київської ради ректорів, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Петро Куліков.

    В обговоренні цього питання взяли участь Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень, ректори університетів, які висловлювали занепокоєння, що Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти фактично не виконує, покладених на нього функцій, що гальмує процес інтеграції вищої школи України в європейський простір вищої освіти та імплементації європейських практик, розроблення нормативної і методологічної бази забезпечення якості вищої освіти, акредитації освітніх програм і спеціалізованих рад, створення єдиної бази даних спеціалізацій тощо і вже сьогодні зриває процес акредитації освітніх програм бакалавра і магістра, започаткованих у 2016 році.

    З цього питання також виступили керівник секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Храпатий і позаштатний помічник першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Артем Нікіфоров.

      Президією Спілки ректорів було прийняте рішення про ініціювання скликання найближчим часом у м. Києві ІІІ з’їзду вищих навчальних закладів державної форми власності, на якому розглянути питання організації роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. 

Рекомендувати: