Громадська організація

"Спілка ректорів закладів вищої освіти України"

На 75-му році пішов із життя Олександр Миколайович Пшінько

17:15, 13 грудня 2022

 

  

 

Спілка ректорів закладів вищої освіти України висловлює глибоку скорботу з приводу смерті члена Президії Спілки ректорів України, ректора Українського державного університету науки і технологій, член-кореспондента Академії будівництва України, Лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, доктора технічних наук, професора Олександра Миколайовича Пшінька.

Олександр Миколайович Пшінько народився 13 листопада 1948 року в Дніпропетровській області. Вся трудова діяльність Олександра Миколайовича була пов’язана з Дніпровським національним університетом залізничного транспорту імені академіка В.Лазаряна, нині Українським державним університетом науки і технологій, в якому він пройшов шлях від інженера, завідувача науково-дослідної лабораторії до ректора. Олександр Миколайович був досвідченим і успішним керівником, його організаторські здібності вдало поєднувалися з науковою діяльністю. Сфера наукових інтересів ученого — удосконалення технології виробництва збірних залізобетонних виробів, підвищення їх довговічності та розробка технології виготовлення стінових матеріалів для будівництва об’єктів залізничного транспорту з місцевої сировини, впровадження на залізничному транспорті України контрейлерних перевезень і створення міжнародних транспортних коридорів по транспортуванню вантажів.

Самовіддана праця Олександра Миколайовича з розвитку освіти і науки є гідним прикладом для наслідування підростаючим поколінням.

Поділяємо біль та гіркоту скорботи разом із рідними, близькими та колегами покійного.

Світла пам’ять про Олександра Миколайовича назавжди залишиться у наших серцях.

 

Рекомендувати: